Image
Nisan 03 2016 02:28

En bakkal Erdal bakkal

İskender

Çoğu zaman işsiz, çocuğu ile ilgilenmemiş onu yetiştirememiş, geleceği için yatırımlar yapmamış, ona rol model olamamış ve olamayacak bir şahsiyettir. Biricik oğlunun hırlıyla hırsızla arkadaş olmasına mani olamamış dolayısı ile çocuğunun da geleceğini karartmıştır. Dizide herkesin yardımına koşuyor edası verilse de aslında kendine bile hayrı yoktur. Ailesini bir arada tutamamış, karısının onu ve çocuğunu bırakıp Almanya’ya gitmesine seyirci kalmıştır.

 
İsmail

Babasının gidişi ile yaşadığı travmadan kurtulamamış, gerçek hayatta karşılaştığı zorlukları hayal dünyasında çözmeye çalışan. Hala çocukluğunu yaşayan gelişememiş şahsiyet. Dizide “Altın kalpli” edası verilse de aslında hala çocuk ruhlu olduğundan kötülük düşünememektedir. Dizide ki en itici karakterlerden

Yavuz

Bildiğin hırsız. Güya sevgilisinin görmeyen gözlerini ameliyat ettirmek için hırsızlık yapıyormuşta... Hiç bir baltaya sap olamamış, hiç bir işin ucundan tutamış boş gezenin hırsız kalfası işte. Kör olan sevgilisi onu terk edince niye bırakmamış hırsızlığı diye sormak lazım.

Mecnun

Mahallenin en müptezel şahsiyeti, boncuk kadar beyni ile hiçbir işin üstesinden gelemeyen. Gerçek dünyada çözemediği bir sorunla karşılaşınca sorunu hayal dünyasına taşıyıp orada Dedeler ile çözmeye çalışan. Genlerinde bonzai bulunan bu nedenle doğuştan kafası kıyak olan ayran gönüllü şahsiyet.

Erdal Bakkal

İnce ruhlu ve hoş görülüdür öyle ki Karısı Hanımefendi bir Gotik olması Erdal Bakkal için bir sorun oluşturmuyor. Çünkü o tam bir gönül adamı ve sevdiğinin kusurlarını dahi güzellik olarak gören bir romantiktir. 

Yardım severdir, sadece kendi akrabalarına sahip çıktığı yetmiyor karısının akrabalarına da kapılarını açmış hatta evine alıp bakımlarını üstlenmiştir.

İşinde gücündedir, ailesi için, doğacak olan çocuğunun geleceği için planlar yapmakta ve o planları gerçekleştirmek uğruna gece gündüz çalışmaktadır.

Doğru sözlüdür. Helali dışında karıya kıza bakmaz evinden işine işinden evine giden hatta bu gitme-gelmelerde evimden uzak kalmayayım eşimden ayrı kalmayayım diyerek işini evinin btişiğine taşımış bakkalı ve evi aynı binaya kondurmuş dizideki en Muhterem şahsiyettir.