Image
Eylül 21 2016 14:21

Kitapyurdu Para Kurdu

      İlk siparişimi ne zaman verdim bilmiyorum ama 500 ün üzerinde kitap almışlığım vardır kitapyurdu.com dan. Daha önce de bir kaç kez sorun yaşayıp sikayetvar.com, ve kendilerine onlarca kez iletmeme rağmen müşteri memnuniyeti ile yakından uzaktan ilgilenmediklerini gösterdiler. Bu kez sikayetvar.com ve firma yerine bu insanların tutumlarını sosyal medya üzerinden paylaşmaya karar verdim ve bu makaleyi bu yüzden yazıyorum.

Kurban bayramnından önce, tatilde okurum diye aşağıdaki gibi bir sipariş oluşturdum.

Image

Aradan epey zaman geçmesine rağmen kitaplarım gelmeyince internetsitelerinden bakıp kargonun durumunu öğrenmek istedim. yukardaki resimde gördüğünüz gibi Mng Kargo adresi bulamadığı için kendi sistemlerine "Yetersiz_Adrres" diye not düşmüş.

Bunun üzerine kitapyurdu.com a aşağığdaki maili yolladım.

Merhaba,
[....] nolu siparişim MNG kargo tarafından
Tarih Saat Açıklama Kargonun Durumu
08.09.2016 19:22:39 TESLİM EDİLEMEYEN KARGO Yetersiz_Adres
olarka işaretlenmiş aynı adrese bir çok defa yurtiçi kargodan kitap geldi.
Lütfen ilgilenir misiniz.

iyi günler

16.09.2016 tarihinde kitapyurdu.com dan mailime geri dönüş yapıldı.  

Image

Sevgili Editöre geri dönüş yaptım, umuyorumki hatalarını anlayacaklar ve özür dileyip kargoyu gerçkten gönderecekler yada kargo firması ile iletişime geçip onların ulaştırmalarını... bilmiyorum işte birşeyler yapmalarını bekledim yoksa 50 TL lik kitap nedir ki. Meramımı tekrar uzun anlattım kimsenin gelmediğini vs birbir saydım. Akabinde bir mail daha geldi.

Image

Israrla adrese gelmişler ama beni bulamamışlar diye diretiyorlar, Kargo firması "adres yetersiz bulamadık, gidemedik" diyor kitapyurdu.com "yok yok siz gittiniz, bizim müşteri evde yoktu" diye diretiyor. Yetmiyor birde şunun imasını yapıyorlar mailde, "tamam belki adresi bulamadılar ama sorun sizde adresiniz bozuk, girip kontrol edin!" Acaba dedim bir şekilde adresim mi değişti, Böyle çalışan bir firmanın sistemlerinde sorun olabilir. Gidip adresimi tekrar kontrol ettim... Yok herşey düzgün. Bu adresime yakın tarihte yine kitapyurdu.comdan 2 kargo daha gelmiş ama başka bir kargo firmasından.

Oturdum tekrar mail yazdım bir hevesle hani derler ya 180 kerede olsa tekrar et diye... 

Image

Bugün sevgili kitapyurdu.com dan aşağıdaki gibi bir mail aldım. Kargonuz size ulaşmadı, şubeden de almadığınız için bize geri döndü, biz size geri göndeririz ama kargo parasını siz ödersiniz...
Buyrun müşteri memnuniyetinin zirvesi nasıl olur görün. Benim yerimde kimse olsa muhtemel şu soruyu sorar?

İyi de kardeşim, benim ne suçum var? Adresi bulamayan kargo firması, onun yalancı avukatlığını yapan ve müşterini mağdur eden sen.  Ben niye kargo parası ödüyorum???
Hepsini geçtim ben bu kitapları bu kadar süre içinde bir kitapçıdan zaten alırdım birde bu kadar beklettin


Image


yapacak bir şey yok, siz kitaplarımı gönderin, ben kargo parasını öderim. 


Image


Sonuç:  Bilemiyorum ne zaman gönderecekler, kargo firması adresi yine bulamayacak mı?

Ama kendi adıma şu kararı aldım birdaha asla kitapyurdu.com dan alışveriş yapmayacağım. bazı yayınevlerinin kitapları orada daha ucuz olabilir ama gider 3-5 kuruş fazla veririm kitapçıdan alırım. En azından bilirim ki böyle aç gözlü insanların cebine inmiyor verdiğim para....

 

2016 : memet tayanç