Image
Ağustos 10 2014 02:28

Star Wars The Old Republic

                        Age of Conan da end game yapılmadık karakter, gidilmedik zindan alınmadık set ve pet bırakmadıktan sonra yeni oyunlar yeni heyecanlar aramaya başladık. O dönemde çıktı Star Wars The Old Republic  namıdiyar Swtor. BioWare, EA Games ve LucasArts ın ortak yapımı olan bu MMO da, hikâye, sinematik, kendi gemimizin olması, padawanımızın olması vb. vaadlerle aklımızı çelmeyi başardı.
Oyunda bildiğiniz üzre iki taraf var Jedi-ler ve Sith-ler.  Cumhuriyet ile Sith imparatorluğu arasındaki bu amansız savaşta daha karakterinizi oluştururken sizden bir taraf seçmenizi istiyor.
Oyuncu gurubumuzun Gökten abisi hariç herkes Sith tarafını seçmek istediyse de , Gökten abinin illede Jedi olacam düsturlarım var benim demesi sebebiyle  bütün kabile besmele çekip Jedi ilköğretim okuluna kaydımızı yaptırdık…
Lakin çok geçmeden içimizdeki karanlık tarafın çağrılarına dayanamayarak karanlık tarafa geçtik. Evet oyunda öyle bir güzellik var Jedi olsanız bile iyilik ve kötülük puanlarınız oluyor... 

Oyunda en son 8 farklı karakter vardı. Şimdi ne oldu bilmiyorum. Bu karakterleri yine seçtiğiniz tarafa göre açabiliyorsunuz.
Sith İmparatorluğunu seçerseniz 
Sith Warrior, Sith Inquisitor, Bounty Hunter, Imperial Agent açabiliyorsunuz
Cumhuriyeti seçerseniz 
Jedi Knight, Jedi Consular, Trooper, Smuggler karakterini açabiliyorsunuz.
Pve ve pvp sistemini beğenmiştim ancak raid olayı yoktu galiba ve grup zindanları çok başarılı değildi. 
Ben bıraktığımda aylık üyelik ücreti ödeyip oynanıyordu şu anda ise f2p olmuş.
Şu anda oyunu tekrar indiriyorum bakalım neler değişmiş…