May 13, 2016

Memet Tayanç ve Okur Gezer Coder

Memet Tayanç, aynı anda 10 telden çalıp hiç birinden vazgeçmeyen, sürekli bunlara yeni şeyler ekleyen biridir. Bunlardan ilki ve öncelikli olanı hobim ve işim, profesyonel yazılım uzmanlığıdır. 2003 ten beri pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren firmalarda, yazılım geliştirme işi ile uğraşıyorum. 2013 ten bu yana Bilgera Yazılım AŞ’de Takım Liderliği yapmaktayım.

Bunun yanında Senior Developer, Software Engineer, Project Owner, Context manager, Software Architect vb pek çok süslü unvanım da olmakla beraber, bana sorarsanız daha gidecek çok yolum var. Bu yol kimine göre lütuf kimine göre lanet olarak kabul edilebilir :)

       İki seneyi aşkın bir süredir bulut teknolojisi ile ilgileniyorum. Bulut üzerinde multi tenant çalışan,7x24 hizmet veren, geçtiğimiz aylarda ödül alan ve Amerika'dan yatırımcısı olan Rapzone projesinin Takım Liderliğini yapıyorum.

Gezmeyi daha doğrusu seyahat etmeyi seviyorum, Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerine gittim. Fırsat buldukça daha önce gitmediğim, görmediğim bir yere gitmeye çalışıyorum. Bu çelebilik sanırım genlerden geçmiş.

Seyahat etmek, hayal gücümüzü gerçeklerle dengeler ve bazı şeylerin nasıl olduğunu düşünmek yerine onları görmemizi sağlar. (S. Johnson)

       Bir diğer hobim, bloğumu inceleme fırsatı bulmuşsanız gördüğünüz gibi kitap okumayı seviyorum öyle ki artık okuduğum kitapların takibini yapmakta zorlandığım için bloğuma birde okuduğum kitapların listesini ekledim. Henüz tüm listeyi ekleyebilmiş değilim. 1997 den beri, son üç yılı saymazsak düzenli olarak okumaya çalıştım. Kitap için her bütçe yaptım.

Sitenin adresindeki “Okur” ibaresinin hakkını verdim diyebilirim ve elbette devam edeceğim.

Image

      Yazmayı daha doğrusu "yazma" amacı ile yaptığım çalışmaları ve karalamaları seviyorum, bunların da bazılarını bloğumda paylaşıyorum. Bunlar bazen aruz vezninde şiirler bazen beyitler olabiliyor. Kesinlikle İddialı değilim sadece karamalarımı paylaşıyorum.

Sağlam bir MMO oyuncusuyum, Devasa çok oyunculu online oynanan oyunlar diye açabiliriz bu tabiri, Üniversiteden, işyerinden ve oyunun içinden tanıştığım arkadaşlarımla oynamayı seviyorum.

Udi sayılmasam da 3-5 parça çalabilirim.